پشم سنگ در انواع مختلفی در دسترس هستند و هر یک از آن‌ها روش نصب و اجرای خاصی دارند. برای نمونه روش اجرای پشم سنگ فله با پشم سنگ تخته‌ای کاملاً متفاوت است. روش نصب  و آموزش پشم سنگ تخته‌ای را می‌توان در چند مرحله زیر خلاصه کرد.

تمیز کردن دیوار

قبل از استفاده عایق حرارتی دیوار، ابتدا باید سطحی که قرار است با استفاده ازعابق حرارتی پشم سنگ تحته ایی عابق کاری شود، تمیز شود و هر گونه گرد و غبار، لایه رنگ و کثیفی از آن پاک شود. بهترین روش تمیز کردن سطح، شستشوی آن با اسپری شدید آب است.
اگر رنگ بر روی دیوار است باید با ابزار مناسب تا حد ممکن رنگ را پاک کنید. حتی اگر رنگ روی کل سطح دیوار باشد باید سطح بطور کامل پاک شود.

 بررسی سطح و همسطح کردن آن

سطح باید بررسی شود تا مشکلاتی مثل بخش های سست و هم سطح نبودن ها شناسایی و رفع شود. بررسی باید توسط چکش انجام شود.در این مرحله باید پوشش ها و درزگیرهای اطراف درب و پنجره ها حذف شود و میزان باز و بسته شدن آن ها بررسی گردد.
در هنگام استفاده ازعایق تحته ای پشم سنگ و عایق کاری زیر گچی اختلاف قابل قبول در سطح ها بین -۵ و +۵ میلیمتر است. اگر اختلاف بین سطوح بیشتر از این مقدار باشد باید اختلاف بوسیله ملات و یا با یک عایق پشم سنگ تخته ای ضخیم تر یا نازک تر (بسته به بالا یا پایین بودن سطح) رفع شود.

نصب نگهدارنده های خارجی و دیگر آماده سازی ها

در تمام نقاط اتصال از جمله خطوط شستشو، لوله های کف و … باید بلاک های نگهدارنده نصب شوند.تمام کابل های برقی که در پشت عایق تخته ایی قرار می گیرند باید امتحان شود. فاصله های مناسب باید رعایت شود .برای مثال عایق پشم سنگ تحته ایی باید با فاصله ۳٫۵ سانتیمتری از چهارچوب پنجره ها قرار گیرد.

 تثبیت مکانیکی عایق پشم سنگ تخته ای

به منظور محکم کردن عایق های پشم سنگ تخته ایی چسبانده شده باید از پیچ و واشر مناسب استفاده کرد. پیچ و واشر باید به اندازه ای در عایق فرو روند که باعث تو رفتگی در سطح عایق تخته ای پشم سنگ شوند. اگر پیچ درون عایق فرو رود باید آن را خارج کرد و پیچ جدید جایگزین کرد

پر کردن شکاف ها

شکاف های بین عایق های پشم سنگ تخته ای بزرگتر از ۲ میلیمتر باید با استفاده از نوارد درزگیر پر شوند. از ملات برای پر کردن این شکاف ها استفاده نکیند چون باعث ترک خوردن سیستم عایق کاری حرارتی می شود.