پشم سنگ‌ها با اینکه امروزه انواع مختلفی دارند؛ اما همه آن ها برای جلوگیری از اتلاف انرژی و انتقال صدا بین دیواره، سقف و کف می باشند. پشم سنگ در واقع یک عایق حرارتی و صوتی است که تحمل گرمایی آن با دمای ۷۰۰ درجه و نقطه ذوب ۱۳۰۰ درجه است.در ادامه با برخی از مشخصات
پشم سنگ ۱۰ سانتی دانسیته ۱۵۰ تخته‌ای آشنا خواهیم شد.درفروشگاه پشم سنگ ۱۰ سانتی دانسیته ۱۵۰ تخته‌ای توضیحات کامل داده خواهد شد.

فروشگاه پشم سنگ ۱۰ سانتی دانسیته ۱۵۰ تخته‌ای

پشم سنگ‌ها با اینکه امروزه انواع مختلفی دارند؛ اما همه آن ها برای جلوگیری از اتلاف انرژی و انتقال صدا بین دیواره، سقف و کف می‌شود.
پشم سنگ در واقع یک عایق حرارتی و صوتی است که تحمل گرمایی آن با دمای ۷۰۰ درجه و نقطه ذوب ۱۳۰۰ درجه است که استفاده از آن ها در ساخت و سازهای امروزی به یک الزام از طرف تعدادی از ناظران ساختمان و دیگر سازمان‌های مربوطه تبدیل شده است.
یکی از پشم سنگ‌های پرفروش امروزی، پشم سنگ ۱۰ سانتی دانسیته ۱۵۰تخته‌ای است. پشم سنگ‌های تخته‌ای با توجه به ساختار و شکلی که دارند، بهترین گزینه برای استفاده در میان دیواره‌ها، سقف‌های شیروانی صاف و به عبارتی دیگر، هر نقطه‌ای با سطح صاف است.

این نوع پشم سنگ امروزه کاربرد و فروش بسیار بالایی نسبت به بقیه دارد و با توجه به در دسترس بودن آن، بیشتر شرکت‌ها و مهندسان ساخت ترجیح می‌دهند تا از پشم سنگ تخته‌ای ۱۰ سانتی با دانسیته ۱۵۰ در تالار ها و سینماها و سالن های کنفراس استفاده کنند. برای خرید این نوع پشم سنگ تخته‌ای کافی است با شرکت تماس گرفته تا کارشناسان ما بر اساس نیاز شما بهترین نوع را پیشنهاد دهند.

کاربرد پشم سنگ ۱۰ سانتی دانسیته ۱۵۰

همان‌طور که در بالا نوشتیم، یکی از مزیت‌های اصلی پشم سنگ ۱۰ سانتی با دانسبته ۱۵۰، عایق بودن آن ها در برابر انتقال صدا است. این ویژگی باعث شده است تا این ماده در مکان‌هایی که میزان صدا بالا است، بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار بگیرد.فرودگاه‌ها، ترمینال‌های اتوبوسرانی، استودیوهای صدابرداری و ضبط آهنگ، ایستگاه راه آهن، ایستگاه‌های مترو، زیرپل ها و هرجایی مانند این مکان‌ها که میزان تولید صدای آن ها به مراتب خیلی بالا است.همچنین از پشم سنگ تخته‌ای ۱۰ سانتی با دانسیته ۱۵۰ در سقف، بین دیوار و کف بدون هیچ‌گونه پستی و بلندی برای جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده می‌شود. نصب این نوع پشم سنگ‌ها نسبت به لوله‌ای راحت و سریع بوده و حتی مزیت‌های بیشتری نسبت به بقیه دارد. در فروشگاه پشم سنگ دانسیته ۱۵۰ تخته‌ای ابتدا با جدول مشخصات فنی آشتا خواهیم شد.

جدول مشخصات فنی پشم سنگ پتویی یک طرف تور دانسیته ۱۵۰

ضخامت۹  سانتی متر
روکشیک طرف تور
دانسیته تراکم پشم سنگ در هر مترمکعب ۱۵۰
اندازه۶  متر مکعب
نقطه ذوب۱۳۰۰ درجه ی سانتی گراد
تحمل گرما ۸۰۰ درجه ی سانتیگراد

ویژگی های پشم سنگ

  • در برابر آتش مقاومت زیادی دارد.
  • با محیط زیست سازگار است.
  • آسیبی به پوست نمی رساند و باعث سوزش آن نمی شود.
  • در برابر خوردگی مقاومت دارد.
  • ماده ای سبک ، استریل و عاری از عوامل آلوه کننده می باشد.
  • قارچ ها و باکتری های نمی توانند در پشم سنگ رشد کنند.

عملکرد در برابر آتش

پشم سنگ ۱۰ سانتی دانسیته ۱۵۰

یکی از مهم ترین ویژگی های عایق پشم سنگ، ایستایی استثنایی آن در برابر آتش است. پشم سنگ آتش گیر نیست، مشتعل نمی شود و در نتیجه به عنوان نوعی حفاظ در برابر آتش شناخته شده است. سازه های فلزی ساختمان ها هنگام بروز حریق در نتیجه جذب حرارت زیاد و داغ شدن، مقاومت مکانیکی خود را از دست داده و بر اثر نرم شدن تغییر شکل می دهند و این پدیده باعث فروریختن کل سازه می شود. برای جلوگیری از این مسئله سازه های فلزی و مخصوصا ستون های ساختمان را با روش های مناسب به وسیله پشم سنگ عایق کاری می کنند و بدین ترتیب در صورت تداوم حریق حتی تا ده ساعت هیچ مشکلی برای سازه های ساختمان به وجود نمی آید. به همین دلیل در برخی کشور ها شرکت های بیمه برای ساختمان هایی که به این شکل عایق کاری شده باشند تخفیف های بسیار بالایی را قائل می شوند. همچنین تمام ساختمان های موجود روی سکوهای نفتی که برای اسکان پرسنل در نظر گرفته شده با عایق پشم سنگ ضد حریق می شوند تا در صورت بروز حریق تا رسیدن نیرو های کمکی، پرسنل درون ساختمان ها ایمن باشند.