فروش ضایعات پشم سنگ در فروشگاه های عرضه عایق حرارتی با قمیت مناسب انجام می شود. پشم سنگ ضایعات و یا همان ضایعات پشم سنگ بر گرفته شده از دور ریز ها و برش های کنار پانل پشم سنگ در کارخانه تولید کننده پشم سنگ به وجود می آید.

ضایعات پشم سنگ چیست؟

پشم سنگ در کارخانه های تولید کننده پشم سنگ بصورت انبوه به شکل های تخته ای ، پتویی یا لحافی و لوله ای تولید می شود.ضایعات پشم سنگ، همان پشم سنگ می باشد که از دورریز ،برش پشم سنگ به ابعاد مختلف و متنوع تولیدی توسط دستگاه های کاتر و بسته بندی، به وجود می آید.انواع مختلف عایق پشم سنگ مانند، پشم سنگ لوله ای، پشم سنگ لحافی، پتویی و یا تخته ای دارای ابعاد مختلف می باشند.در زمان تولید محصولات پشم سنگ برش های بر روی آن ها انجام می شود تا به فرم ها و ابعاد مورد نظر تولید شوند.دور ریزهای حاصل از عملیات برش نیز قابل استفاده می باشند و سبب فروش ضایعات پشم سنگ می شود.

مشخصات پشم سنگ ضایعاتی

ضایعات پشم سنگ از نظر ویژگی ها و خواص عایقی، تفاوتی با پشم سنگ ندارند در حالی که این ضایعات و دور ریزهای پشم سنگ قیمت کمتری نسبت به محصولات دیگر آن نظیر، پشم سنگ لحافی، پتویی، تخته ای و لوله ای دارد.
از جمله مزایای پشم سنگ که شامل ضایعات پشم سنگ نیز هست ،می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– وزن سبک
– عایق حرارتی
– عایق صوتی
– عایق در برابر آتش
– عدم انتشار گازهای سمی
– با دوام
– مقاوم در برابر خوردگی مناسب برای سطوح فلزی
– سازگار با محیط زیست

قیمت پشم سنگ دانسیته 80

کاربرد ضایعات پشم سنگ

در ایران ضایعات پشم سنگ به دو صورت خرد نشده و خرد شده (حلاجی شده)در صنایع مختلف کاربرد دارد .برای مثال نوع خرد نشده در صنعت فر و کوره های پخت نان ،در کف وبام ساختمان و نوع حلاجی شده در تولید لنت ترمز ماشین کاربرد دارد.ضایعات پشم سنگ در تولید لنت ترمز ماشین , پرکردن جداره های کوره , کف سازی سوله ها , سردخانه ها , موادی که به ازبست احتیاج دارد مانند پارچه های نسوز و به عنوان رنگ اپوکسی و … کاربرد دارند.از پشم سنگ ضایعاتی در قسمت هایی که شکاف های بزرگ یا کوچک دارند وسازه های نامنظم استفاده می شود.پشم سنگ یک عایق قابل بازیافت می باشد، تقریبا ۷۵% از عایق های پشم سنگ قابل بازیافت و استفاده مجدد می باشند.استفاده از مواد بازیافتی باعث می شود که مواد خام کمتری استفاده شود، حجم ضایعات کاهش یابد و همچنین به انرژی کمتری در فرایند تولید پشم سنگ نیاز باشد.

قیمت فروش ضایعات پشم سنگ

با توجه به اینکه خواص عایق بودن ضایعات هیچ تفاوتی با محصولات پشم سنگ ندارد وتنها تفاوتی آنها در قیمت پایین تر و ارزان تر ضایعات می باشد.ضایعات پشم سنگ در کارخانه های تولیدی پشم سنگ مانند کوهی از پشم های نیمه بریده شده و فاقد شکل می باشد.
پس از درخواست فروش از کارخانه مورد نظر، ضایعات را داخل گونی های بزرگی ریخته و آماده می کنند که پس از بارگیری و باسکول شدن برای شما خریدار گرامی ارسال می گردد.قابل توجه است که این نوع عایق را هم واسطه ها خریداری کرده و بعد از طی کردن مراحل خرد کردن , ضایعات را خرد کرده و می فروشند.قیمت فروش ضایعات پشم سنگ از قیمت انواع پشم سنگ پایین تر می باشد .