عایق ایرانیان
خانه / پشم سنگ / قیمت خرید عایق پشم سنگ با خاصیت آکوستیک

قیمت خرید عایق پشم سنگ با خاصیت آکوستیک


خرید عایق پشم سنگ (تخته ای) در فرودگاه ها، استودیو صدابرداری و ایستگاه های مترو استفاده می شود زیرا پشم سنگ خاصیت آکوستیک داشته وبه دو طریق به کاهش صدا کمک می کند ، با کاهش انتقال صدا در میان اجزاء متشکله سازه و یا جذب صدا در سطح.

چرا پشم سنگ را انتخاب کنیم

اکوستیک یک صفت است. در مورد این که اکوستیک به چه معنایی است و به چه دلیلی به عنوان صفت پشم سنگ استفاده می شود، توضیح می دهیم.اکوستیک به معنای عایق صوتی می باشد. یعنی متریالی که اکوستیک است، صوت را جذب کرده و اجازۀ عبور صوت را نمی دهد.پشم سنگ به دو طریق کاهش انتقال صدا در میان اجزاء متشکله سازه و یا جذب صدا در سطح به کاهش صدا کمک می کند .افت انتقال صدا عبارت است از کاهش انرژی صوت هنگام عبور از بخش های مختلف ساختمان که صدا در اثر ارتعاش هوا یا ضربه مکانیکی ایجاد می شود.جذب صدا عبارتست از کاهش انرژی صدا هنگامی که از سطح منعکس می گردد.در بخش های مختلف ساختمان مانند دیوار ، کف ، سقف طبقات و نمای ساختمان با طراحی ونصب عایق می توان به کاهش صدا کمک نمود.انتخاب عایق مناسب برای بخش های مختلف ساختمان نوع پشم سنگ تخته ای است که بایستی دانسیته و ضخامت آن صحیح انتخاب گردد.نصب پشم سنگ در فرکانس های کم با افزایش ضخامت مقدار تضعیف انرژی صوت بالا می رود.ازمهمترین مشخصات پشم سنگ خاصیت آکوستیک یا عایق بودن در برابر صداست که برای رسیدن به آرامش بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

پشم سنگ و سلامتی

پشم سنگ یا Rockwool دارای ساختار الیاف معدنی و از بهترین عایق صوتی و حرارتی است که ضریب مقاومت حرارتی آن به نسبت سایر عایق ها بالاتر و بهتر است.پشم سنگ تحمل دمای بالای ۷۵۰ درجه سانتیگراد را دارد. نقطه ذوب آن ۱۳۰۰ درجه می باشد.از میان عایق ها، پشم سنگ و پشم سرباره ضریب انتقال حرارت پایینی دارند به همین دلیل در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی از خود نشان می دهند .گفته می شود اثرات پشم سنگ بر سلامتی انسان نیاز به آزمایش های بلندمدتی دارد تا مشخص گردد واقعا می تواند مضر و تهدیدکننده سلامت باشد یا خیر.در برخی موارد دیده شده که بدون رعایت نکات ایمنی تماس طولانی مدت آن با دست موجب بروز حساسیت، خارش پوست، سوزش چشم و… می گردد.از سوی دیگر گزارش شده که مضرات پشم سنگ برای بدن انسان نسبت به عوارض منفی پشم شیشه بسیار کمتر است.به صورت کلی عدم رعایت نکات ایمنی، بهداشتی، اصول اولیه و عدم استفاده از مواد با کیفیت می تواند خطرناک و تهدیدکننده سلامت آدمی باشد.هنگام کار با این محصول، برش و نصب آن نیز باید اصول ایمنی و بهداشتی به صورت کامل رعایت شودو مهم تر اینکه حتما از تجهیزات مخصوص آن استفاده شود تا مخل سلامت نگردد.در غیر این صورت ممکن است فرد در طولانی مدت به عارضه های پوستی مثل خارش، سوزش یا حساسیت دچار شود.

خرید پشم سنگ اکوستیک، عایق صدا

خرید پشم سنگ اکوستیک، در واقع یعنی خرید متریالی که هم عایق حرارتی است و هم عایق صوتی.در خرید پشم سنگ ، به خاطر داشته باشید که عایق ها دارای ویژگی های خاصی هستند. به عنوان مثال، مقاومت دمایی یا حرارتی بالایی دارند و همچنین اشتعال پذیر نیز نیستند.بنابراین شما با خرید پشم سنگ ، متریالی را خریده اید که آتش نمی گیرد. بنابراین خرید پشم سنگ ، یعنی خرید یک عایق حرارتی و صوتی ضد آتش که این سه از مهمترین مزایای پشم سنگ است.با خرید پشم سنگ شما یک کار اقتصادی و بصرفه انجام داده اید زیرا بسیاری از عایق های دیگر نیز، ویژگی هایی مشابه با پشم سنگ دارند ولی به لحاظ اقتصادی، قیمت آن ها گران تر از قیمت پشم سنگ هست.پشم سنگ در انواع تخته ای ،لحافی ، پتویی و لوله ای با امکان اضافه شدن روکش فویل آلومینیوم و کاغذکرافت به هر یک از محصولات تولید می شود.قیمت پشم سنگ در محصولات پشم سنگ با توجه به دانسیته و ضخامت همچنین روکش اضافه شده متغیر خواهد بود.برند تولید کننده پشم سنگ و کیفیت آن نیز در قیمت تاثیرگذار است برندهای مشهور پشم سنگ در ایران در استان های اصفهان تهران و مشهد وجود دارند.

ازجمله تولید کنندگان پشم سنگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– پشم سنگ پارامیس
– پشم سنگ آسیا
– پشم سنگ ویلا
– پشم سنگ سپاهان
– فراز عایق سپاهان
– جهان عایق پارس
– ایران عایق
– پشم سنگ اصفهان
– پوشینگر

کاربرد های پشم سنگ تخته ای

امروزه پشم سنگ از جمله مصالح ضروری ساختمان بحساب می آید زیرا قدرت عایقی آن ۳۳ برابر دیدار بتونی و ۲۲ برابر دیوار آجری می باشد.

از موارد کاربرد پشم سنگ تخته ای می توان به فهرست زیر اشاره نمود:

– کف ، سقف و دیواره های ساختمان
– کشتی ها
– سالن های کنفرانس و استدیو های صدابرداری
– فرودگاه و مترو
– سیستم های تهویه مطبوع
– مراکز تامین بخار
– پالایشگاه ها و نیروگاه ها
– مجتمع پتروشیمی

مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما هستند:
مهندس رادفر
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09133891174
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: @pashmesang
پست الکترونیکی: Irockwool@gmail.com

مطلب پیشنهادی

سفارش پشم سنگ عایق حرارتی با انواع تنوع

سفارش پشم سنگ عایق حرارتی با انواع متنوع به شکل های لوله ای ، تخته …