عایق ایرانیان
خانه / پشم سنگ تخته ای / پشم سنگ عایق تخته ای جهت عایق صوتی دیوار مشترک و سقف

پشم سنگ عایق تخته ای جهت عایق صوتی دیوار مشترک و سقف

پشم سنگ عایق تخته‌ای، یکی از راهکارهای مقرون به صرفه‌ بین عایق‌های صوتی موجود در بازار ایران است. این عایق با توجه به شبکه‌بندی داخل الیاف آن، صدا را در خود حبس کرده و مانع انتقال آن می‌شود.

پشم سنگ عایق تخته ای

ضریب جذب صوت پشم سنگ عایق تخته‌ای بسیار بالا بوده و با توجه به دانسیته و ضخامت انتخابی، می‌تواند تا ۳۰۰ دسی بل کاهش صوت داشته باشد به گونه‌ای که حتی در میدان تیر هم از پشم سنگ استفاده می‌شود.پشم سنگ پانلی تخته ای در ضخامت‌های ۲٫۵ الی ۱۰ سانتی متر و دانسیته های ۸۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب تولید و عرضه می‌شود.پشم سنگ مناسب استدیو های صدابرداری و آپارتمان ها دانسیته ۱۲۰ کیلوگرم و ضخامت ۵ سانتی متر بهترین گزینه است که هم مقرون به صرفه بوده و هم کارایی لازم را خواهد داشت.اگر به دلیل محدودیت فضا قادر به استفاده از ضخامت ۵ سانتی متر نیستید، می‌توان ضخامت را کاهش و دانسیته را افزایش داد یعنی از ضخامت ۳ سانتی متر با دانسیته ۲۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب استفاده کنید.کارایی پشم سنگ عایق تخته‌ای به ضخامت و وزن مخصوص پشم سنگ بستگی دارد بنابراین با افزایش دانسیته، می‌توان از ضخامت کمتری استفاده کرد.تعیین ضخامت و دانسیته در قیمت پشم سنگ برای خرید اینترنتی پشم سنگ از مرکز فروش عمده پشم سنگ و یا نمایندگی آن اهمیت داشته باشد.با توجه به اینکه روش نصب پشم سنگ ساده بوده اما توصیه فروشندگان پشم سنگ به افرادی که خود قصد نصب آن را دارند این است که از ماسک و دستکش استفاده نمایند.

عایق کاری دیوار مشترک آپارتمان ها

عایق کاری دیوار های آپارتمان ها با توجه به توسعه ساخت و ساز آنها در کلان شهرهایی چون شیراز ، تهران ، مشهد ، اصفهان و تبریز بدلیل اتلاف زیاد انرژی اهمیت قابل توجهی دارد.همانطور که می دانید بیشترین اتلاف حرارت مربوط به دیوارهای ساختمان می باشد، ۳۵% از اتلاف حرارت کل ساختمان را خواهد داشت.اگر دیوارها عایق کاری نشوند و یا عایقکاری آن ها به درستی انجام نشود میزان زیادی از انرژی ساختمان از دست خواهد رفت.پشم سنگ عایق تخته ای مرسوم بعنوان یکی از پرکاربردترین عایق های صوتی و حرارتی در صنعت عایق کاری ساختمان می باشد.از عایق های تخته ای به دو روش بدون سازه و با سازه دیوارهای مشترک آپارتمان ها را می توان استفاده نمود.در حالت بدون سازه از عایق تخته ای پشم سنگ دو طرف آلومینیومی، یک طرف آلومینیوم و یک طرف فوم و یا در هر دو طرف فوم می توان استفاده نمود.کاغذ آلومینیوم و یا فوم مانع از نفوذ رطوبت به درون ساختار عایق می شود. روی کاغذ آلومینیوم و یا فوم را می توان با بکاربردن توری چشمه دار، گچ کاری کرد.دیوارهای داخلی به صورت سازه های جداکنند محیط داخلی اجرا می شوند. این دیوارها دارای سازه های فولادی می باشند که عایق تخته ای بر روی آن ها پیچ می شود. فضاهای خالی دیوارها با استفاده از عایق پشم سنگ پوشانده می شوند و این دسترسی تاسیسات الکتریکی و مکانیکی را نیز فراهم می کند.

مزایای پشم سنگ عایق تخته ای یا فنوپانل

در فرآیند تولید پشم سنگ عایق تخته ای، الیاف تولید شده به وسیله پاشش رزین به یکدیگر متصل می شوند و در دستگاه مخصوص تحت فشار قرار می گیرند تا الیاف در هم فرو روند و ساختاری یکپارچه و تخت به وجود آید.ضخامت و دانسیته پشم سنگ تخته ای با استفاده از برنامه ای که به دستگاه داده می شود مشخص می گردد. عایق های تخته ای پشم سنگ بصورت های تخته ای نیمه سخت و سخت تولید می شوند و برای عایق کاری سطوح صاف مانند دیوارها بکار می روند.

با توجه به مزایای پشم سنگ به شرح زیر خریدار پشم سنگ برای مدت زمان طولانی می تواند از این بهره مند شود:

– تعادل حرارتی مطلوب در فصول مختلف سال
– تنظیم رطوبت بهینه
– تنوع در طراحی
– ترکیب شدن آن با مصالح ساختمانی متنوع
– ایجاد دوام در نماهای داری عایق پشم سنگ
– مقاومت در برابر اشعه uv
– کارکردن آسان با آن
– ضد حریق بودن عایق پشم سنگ
– قابلیت بازیافت
– صرفه جویی اقتصادی با استفاده از عایق پشم سنگ

مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما هستند:
مهندس رادفر
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09133891174
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: @pashmesang
پست الکترونیکی: Irockwool@gmail.com

مطلب پیشنهادی

بهترین پشم سنگ تخته ای برای خرید اینترنتی

شاید شما هم زمانی که به دنبال خرید پشم سنگ تخته ای هستید در سایت …